Jūs atrodatiesIzsludināts fotokonkurss „Mans putns”

Izsludināts fotokonkurss „Mans putns”

Foto - A.Krusts

Līdz 26. martam aicinām iesniegt darbus Latvijas Dabas muzeja organizētajā fotokonkursā „Mans putns”. Sešpadsmitajā sezonā joprojām priecāsimies saņemt fotogrāfu – amatieru un putnu mīļotāju unikālos foto kadrus, kuros iemūžināti Latvijas un svešzemju putni gan savvaļā, gan nebrīvē.

Fotokonkurss „Mans putns” ir viena no iemīļotākajām muzeja aktivitātēm. Jau kopš 2002. gada pavasara gaidas muzejā saistās arī putnu attēlu pieņemšanu un izvērtēšanu, kas vienmēr izvēršas spraiga un nereti ekspertiem lēmumus pieņemt ir liels izaicinājums, jo iesniegto darbu skaits un kvalitāte ir ievērojama.

Konkursa mērķis arī 2017. gadā ir veicināt interesi par putniem un mudināt cilvēkus ieskatīties dabā, saprast un mīlēt to. Pateicoties šai aktivitātei un autoru atsaucībai, ir izdevies uzrunāt atšķirīgas sabiedrības grupas – zinošus putnu pazinējus un amatierus, interesentus dažādās vecuma grupās, kā arī pilsētu un lauku iedzīvotājus. Latvijas Dabas muzeja ornitologs un konkursa koordinators Dmitrijs Boiko uzsver, ka „mēs vienmēr esam priecīgi par retu vai īpaši piesardzīgu putnu fotogrāfijām, tomēr gadu no gada konkurss dod iespēju pārliecināties, ka arī visparastākie putni, piemēram, vārnas, gulbji, stārķi un zvirbuļi ir skaisti un interesanti”.

Fotogrāfijas konkursam jāiesniedz Dabas muzejā līdz šā gada 26. martam vai jānosūta uz Latvijas Dabas muzeju K. Barona 4, Rīga, LV-1050 (pasta zīmogs 23. marts). Uz katras fotogrāfijas otrā pusē jābūt norādītam skaidri salasāmam autora vārdam, uzvārdam, vecumam, fotogrāfijas nosaukumam, telefona numuram, pasta adresei un e-pastam. Iesūtītie darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni (līdz 14 gadiem), jaunieši (15 - 25 gadi), pieaugušie (26 - 50 gadi) un seniori (vecāki par 50 gadiem). Katrs dalībnieks drīkst iesniegt ne vairāk kā trīs fotogrāfijas (formāts 30x40 cm).

Ar fotokonkursa „Mans putns 2017” nolikumu aicinām iepazīties muzeja mājas lapā. Vairāk informācijas pa tālr.: 67356041; e-pasts: dmitrijs.boiko@dabasmuzejs.gov.lv.

Fotokonkursa uzvarētāju apbalvošana un izstādes atklāšana notiks 2017. gada 7. aprīlī.

Fotokonkursa organizatori arī šogad lepojas ar vērtīgo balvu fondu. Turpinām sadarbību ar Canon Biznesa centru – IB Serviss, Latvijas Valsts mežiem, izdevēju Brīvs, Dabas aizsardzības pārvaldi, Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, apgādu „Zvaigzne ABC" un žurnālu „Vides Vēstis”.