Jūs atrodatiesImanta Bunkša grāmatas “Māja niedrājā” atvēršanas svētki

Imanta Bunkša grāmatas “Māja niedrājā” atvēršanas svētki


Versija drukāšanaiVersija drukāšanaiSend to friendSend to friend
Notikuma datums: 
C, 12/10/2017 - 17:00
Publicitātes foto

Apgādā “Jumava” iznākusi jau otrā Imanta Bunkša grāmata bērniem, kurā atspoguļota putnu vērošana dabā “Māja niedrājā”. Ja pirmajā grāmatā uzmanība bija veltīta jūras ērgļiem, šoreiz grāmatas varonis ir lielais dumpis, pie kura ligzdas uzstādīta tiešraides kamera.

Ornitologs Jānis Reihmanis stāsta: "Šajā grāmatā atspoguļoti notikumi, kurus varējām vērot no ligzdas, pie kuras uzstādīta Latvijā pirmā lielo dumpju ligzdošanas tiešraides kamera. Interneta tiešraide no lielā dumpja ligzdas ir kaut kas neikdienišķs. Arī pasaulē interneta tiešraides no šīs sugas ligzdām nav parasta lieta. Laikā, kad šī grāmata nonāk pie lasītājiem, aizvadītas jau trīs aizraujošas un spraigu notikumu pilnas ligzdošanas sezonu tiešraides. Katra no tām ir devusi jaunas zināšanas. Visiem vērotājiem tiešraides ir atklājušas grūti pamanāmā un noslēpumainā putna uzvedības nianses, kuras bez kameras nebūtu iespējams novērot. Tieši pirmais tiešraides gads izrādījās vispilnīgākais — gan ligzdā pavadītā laika ziņā visilgākais, gan notikumiem bagātākais. Iegūtajiem datiem ir nozīmīga zinātniska vērtība, kas palīdz labāk izprast šo putnu bioloģiju. Tomēr visai šai informācijai piemīt arī cita, ja tā var sacīt, cilvēciskā puse. Tie ir vērotāju līdzpārdzīvojumi un emocijas, arvien dziļāka cieņa pret dabu un tajā notiekošajiem procesiem — pat ja, cilvēciski raugoties, tie pirmajā mirklī šķiet skarbi. Un tas viss kopumā veido stāstu. Katram personīgu un īpaši izjustu, bet stāstu par DUMPI.” 

Projekts, kura ietvaros pie lielā dumpja ligzdas tika uzstādītas tiešsaistes kameras, tiek īstenots Papes un Engures ezerā ar mērķi uzlabot lielā dumpja aizsardzības statusu Latvijā un Eiropas Savienībā. Projektu īsteno Latvijas Dabas fonds, Pasaules Dabas fonds un Engures ezera dabas parka fonds. Tiešraides kameras uzstādīšanu organizēja un ligzdas izvēli veica ornitologs Jānis Reihmanis. Datu pārraide nodrošināta sadarbībā ar SIA “Latvijas Mobilais Telefons” un SIA “Mikrotik”, un sistēmas konfigurēšanu un uzturēšanu nodrošina Jānis Rudzītis no SIA “Rewind”.

Grāmatas atvēršanas svētki notiks ceturtdien, 12. oktobrī, plkst. 17.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Pasākumā būs iespēja tikties ar grāmatas autoru, noskatīties dabas filmu "Divi ezeri, viens dumpis", kā arī iegādāties jauno grāmatu par īpašām cenām. 

 

Seko mums:

Kalendārs

«  
  »
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta