Jūs atrodatiesJautājumi par „Viens gads muzeja krājumā”

Jautājumi par „Viens gads muzeja krājumā”

Notikuma datums:
T, 01/02/2012 (Visu dienu) - T, 29/02/2012 (Visu dienu)
krajuma_rekl.jpg

Klāt jau marts. Tas nozīmē, ka pienācis laiks minerālu izpētei. Uzzini, kurš no minerāliem ir sastopams visdažādākajās krāsās, kurš, savukārt, ir tīra izejviela vārāmās sāls ražošanai. Kāds reti sastopama dzintara paveids ir muzeja krājumā. Kura minerāla nosaukums cēlies no grieķu valodas – nepiedzēries, jo uzskatīja, ka valkātais minerāls pasargā nēsātāju no apreibšanas lietojot alkoholu.

Atbildot uz Viens gads muzeja krājumā marta mēneša jautājumiem, laimē īpašu balvu – iespēju doties ekskursijā pa muzeja krājuma glabātavām, kuras ikdienā muzeja apmeklētājiem nav pieejamas apskatei. Lasi par marta krājuma objektiem katru dienu, un atbildes uz konkursa jautājumiem atrast būs viegli! Atbildes sūti uz e-pastu: info@ldm.gov.lv līdz 2012. gada 5. aprīlim

Marta mēneša jautājumi:

1.      Kuru minerālu Leonardo da Vinči izmantoja ultramarīnas krāsas ieguvei?

1. Kura šomēnes popularizētā objekta aizsardzībai savulaik izveidots nacionālais parks?
  2. Ar ko Baltijas dzintars atšķiras no citur pasaulē atrastajiem dzintariem?
  3. Kas ir lapu asinis?
  4. No kāda minerāla gatavotas rotas pēc ticējuma jāvalkā, lai nenoreibtu no alkohola?

Katru dienu atklāj vienu dabas noslēpumu, un tā visa gada garumā – pavisam 366 jaunus faktus! Janvārī piedāvājām iepazīt paleontoloģijas krājumu, februāra mēnesī – aicinājām dodies ūdens dzīvnieku pasaulē. Nepaspēji iepazīt iepriekšējā mēneša krājuma objektus – nekas nav zaudēts – apmeklē Viens gads muzeja krājumā kalendāra arhīvu!

Pievienotais fails: