Jūs atrodatiesGadskārtējā izstāde „Ķirbis un citas lielas ogas”

Gadskārtējā izstāde „Ķirbis un citas lielas ogas”

Notikuma datums:
T, 25/10/2017 - 10:00 - Sv, 29/10/2017 - 17:00
Foto Velga Kūkuma

Jau 20-to gadu oktobra beigās kā rudens vēstneši uz parādi Dabas muzejā ierodas ķirbji – lieli un mazi, cepami, vārāmi, tāpat ēdami un tikai krāšņumam domāti. No 25. līdz 29. oktobrim aicinām apmeklēt Artūra Sildes Dārzkopības Entuziastu kluba „Tomāts” organizēto izstādi „Ķirbis un citas lielas ogas”.

Ķirbis ir viena no rudens ražas veselīgākajām dārza veltēm –bagātīgs šķiedrvielu, vitamīnu, olbaltumvielu un dzelzs avots. Tas pārsteidz ar savu krāsu, formu, svaru un plašo garšas buķeti. Izstādē būs skatāmas vairāk nekā 200 dažādu ķirbju un ķirbjaugu (kabači, cukini, patisoni, inku gurķi, citrongurķi, tladianta, momordika, melotrija un citi) šķirnes.

Izstādes laikā Artūra Sildes Dārzkopības Entuziastu kluba „Tomāts” biedri interesentiem sniegs konsultācijas par ķirbju audzēšanu, to pielietošanu kulinārijā, konditorejā un vīna darināšanā, kā arī konsultēs piemērotāko šķirņu izvēlē. Būs iespēja iegādāties ne tikai ķirbjus un to izstrādājumus, bet arī plašā izvēlē sēklas, kas reģistrētas VAAD sēklu kontroles departamentā. Tāpat neliks vilties arī degustējamo gardumu klāsts – būs iespēja nogaršot gan dažādu šķirņu ķirbjus, gan to izstrādājumus.

Izstādē piedalīsies kluba „Tomāts” biedri no vairākiem Latvijas novadiem – Inta Lielbārde no Rūjienas, Valentīna Cuznetova no Talsu novada, Bražūnu ģimene (saimniecība „Neslinko”) no Ķekavas, Sarma Žarčinska no Ulbrokas, Darja Jurevič un Ludmila Kodzasova no Rīgas.

Izstādes laikā aicinām visus interesentus apmeklēt izglītojošas lekcijas, kurās ar savu pieredzi dalīsies zinošie kluba „Tomāts” biedri. Lekcijas norisināsies muzeja 6. stāva konferenču zālē.

• 26. oktobrī plkst.13.00 „Viss par ķirbjiem – no audzēšanas līdz veselībai”, Sarma Žarčinska (latviešu valodā)
  • 27. oktobrī plkst.13.00 „Eksotiskie augi manā dārzā – momordika, tladianta, melotrija un citas. No neveiksmes līdz veiksmei”, Irina Hruškaja (krievu valodā)

Lekciju apmeklējums ar attiecīgās dienas izstādes ieejas biļeti.

Izstādes atklāšana 25. oktobrī plkst. 12.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstāde atvērta:

T., P. 10.00–17.00