Jūs atrodatiesDabas vakars "Ēdieni senatnē un mūsdienās"

Dabas vakars "Ēdieni senatnē un mūsdienās"

australopiteki-gala.jpg

Latvijas Dabas muzejā arī novembrī notiks jau tradicionālais ikmēneša dabas vakars. Šoreiz, 24. novembrī plkst. 18:00, dabas vakara tēma būs „Ēdieni senatnē un mūsdienās”. Daudz ir runāts par to, ko mēs ēdam mūsdienās, kas ir veselīgs un kas nav. Bet ko cilvēki ēduši senatnē?

Pasaulē ir interesanti pētījumi par seno cilvēku dietām. Arī Latvijas zinātnieki strādā šajā virzienā. Mūsu pasākumā piedalīsies Latvijas vēstures institūta antropoloģe Gunita Zariņa, kura pastāstīs par to, ko var uzzināt no seno cilvēku kauliem par viņu ēšanas paradumiem, bet Graudcafe saimniece Natālija Provornaja, pastāstīs par senām receptēm un piedāvās nodegustēt vairākus ēdienus, kādus gatavo viņas kafejnīcā. Dabas vakaru organizē un vadīs Latvijas Dabas muzeja vecākā antropoloģe Aili Marnica, kura pati arī uzstāsies ar lekciju par to, ko mūsu senči ēda senatnē.

Ieejas maksa: 1Ls.