Jūs atrodatiesDabas vakars „Dabas krāsas dziesmās un materiālā”

Dabas vakars „Dabas krāsas dziesmās un materiālā”

Notikuma datums:
C, 23/02/2012 - 18:00
dsc_1161_0.jpg

23. februārī plkst.18:00 Latvijas Dabas muzeja otrā stāva izstāžu zālē notiks dabas vakars „Dabas krāsas dziesmās un materiālā”.

Šī dabas vakara tēma veltīta vēl tikai līdz 4. martam apskatāmajai neparastajai un izglītojošajai izstādei „Daba krāso”, kurā apvienotas gan dabas zinības (botānika), gan senā amata – krāsošanas ar dabas krāsvielām – plašs un saistošs izklāsts. Izstādes centrālais materiāls ir sagatavots par 28 Latvijā bieži sastopamām augu sugām. Aprakstītas to galvenās bioloģiskās un krāsošanas īpašības. Pie katra no tiem apskatāms arī sausas drogas paraugs un reālais iznākums – sakrāsoti vilnas dzijas paraugi un receptūras, kā tie iegūti.

Pasākumā tiks stāstīts par izstādē redzamo un dzirdamo materiālu. Latvijas Dabas muzeja botāniķe Janta Meža atklās dabisko krāsvielu iegūšanas (kā un kad vākt augus, kā tos sagatavot) un pielietošanas noslēpumus, kā arī dažādus interesantus un noderīgus faktus.

Lai arī krāsošana ar augu krāsvielām prasa daudz laika un darba, tā vienlaikus ir arī ļoti interesanta nodarbe. Dabas vakara viesi varēs piedalīties arī īsā pētniecības uzdevumā.

Ieejas maksa 1 Ls.