Jūs atrodatiesDabas muzejs saņem Latvijas Muzeju biedrības Gada balvu 2018 par ekspozīciju „Botānika un mikoloģija”

Foto - LDM arhīvs

Piektdien, 25. maijā, Oskara Kalpaka muzejā un piemiņas vietā „Airītes” tika pasniegtas Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas 2018. Esam priecīgi un gandarīti par saņemto apbalvojumu nominācijā „Gada ekspozīcija 2018 (muzejā ar vairāk kā 50 darbiniekiem)” par ekspozīciju „Botānika un mikoloģija”.

25.maijā, atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, Oskara Kalpaka muzejā un piemiņas vietā „Airītes” tika pasniegta Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2018. Šī ir vienīgā balva Latvijas muzeju nozarē, iepriekš dēvēta par „Zelta Putekli”. Tā tiek pasniegta jau devīto gadu ar mērķi sekmēt ilgtspējīgu un kvalitatīvu muzeju nozares attīstību Latvijā.

Apbalvošanas ceremonijas laikā Latvijas muzejiem tika pasniegtas 12 galvenās balvas no Latvijas Muzeju biedrības sadarbībā ar pasākuma galveno atbalstītāju – VAS „Latvijas dzelzceļš”. Tāpat tika pasniegta ICOM (International Council Of Museums) Latvijas Nacionālās komitejas balva un pasākuma atbalstītāju specbalvas.

Esam priecīgi un gandarīti par saņemto apbalvojumu nominācijā „Gada ekspozīcija 2018 (muzejā ar vairāk kā 50 darbiniekiem)” par ekspozīciju „Botānika un mikoloģija”. Sakām sirsnīgu paldies Latvijas Muzeju biedrības valdei par lielo un ļoti sarežģīto darbu, izvērtējot tik daudz projektu, kas liecina par radošiem, zinošiem, varošiem muzeju darbiniekiem Latvijā!

Jaunā ekspozīcija „Botānika un mikoloģija” atklāta Latvijas simtgades priekšvakarā, 2017. gada 21. novembrī, un tās mērķis ir vizuāli pievilcīgā, viegli uztveramā veidā iepazīstināt ar Latvijā biežāk sastopamajiem biotopiem, savvaļas augiem un sēnēm.

Ekspozīcijas mākslinieciskā risinājuma vadmotīvs ir meža noslēpumainības un dabas klātbūtnes sajūta. Noskaņu rada dominējošie zaļie toņi un dabīgi eksponāti (herbāriji, telpiski žāvēti augi, sēņu eksikāti, sūnas, ķērpji, Latvijā izplatītāko koku stumbri).

Jaunā ekspozīcija ir interesanta un pieejama dažādām sabiedrības grupām – ģimenēm ar bērniem, skolēniem, apmeklētājiem ar redzes traucējumiem, dabas mīļotājiem, pilsētas viesiem un jebkuram interesentam. Ekspozīcijas veidotāji cer, ka, izprotot un atpazīstot mūsu dabas vērtības, sabiedrībā veidosies lepnums par tām, un tas sekmēs pozitīvas vides apziņas veidošanos sabiedrībā.

Liels paldies J.Rozentāla muzeja saimei, Latvijas Kara muzeja komandai un tā filiāles – Oskara Kalpaka muzeja un piemiņas vietas „Airītes” vadītājam Robertam Sipeniekam – par jauko uzņemšanu, un Latvijas muzejniekiem par piedzīvoto kopības sajūtu. Un, protams, paldies par nozīmīgo balvu!