Jūs atrodatiesDabas muzeja ornitologs nodibinājis biedrību

Dabas muzeja ornitologs nodibinājis biedrību

gubis.jpg.jpg

Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko nodibinājis Latvijas Gulbju izpētes biedrību. D. Boiko ziemeļu gulbjus Latvijā pēta jau no 2003. gada. Gadu gaitā ir izveidojies interesentu loks – cilvēki, kam patīk gulbji, to ķeršana, gredzenošana, gredzenu nolasīšana, dzīvesveida izzināšana un tie, kam vienkārši patīk daba. Gulbju izpētes ekspedīcijās vienmēr nepieciešami atsaucīgi cilvēki, kas varētu palīdzēt gredzenot gulbjus un to mazuļus, nolasīt gredzenu numurus, uzskaitīt gulbju ligzdošanas vietas, mazuļus u.tml. Iestāties biedrībā var ikviens. Gada laikā plānots piesaistīt plašāku interesentu loku, izveidot gulbju vērotāju tīklu, kas pārklātu visu Latvijas teritoriju, veikt pētījumus un izveidot biedrības mājas lapu.