Jūs atrodatiesEkspozīcija „Dzintars laiku lokos”

Ekspozīcija „Dzintars laiku lokos”

Rīga 2014 notikums

Dabas muzejā atklāta jauna ekspozīcija, kurā krāšņi uzmirdz Latvijas unikālākais minerāls – dzintars. Ekspozīcija tapusi Rīga 2014 izstāžu cikla „Dzintara ceļš Rīgā” ietvaros un būs skatāma visa Eiropas kultūras galvaspilsētas gada garumā, turpmāk saglabājoties muzejā kā pastāvīgā ekspozīcija.

„Dzintars laiku lokos” ir zinātnisks un māksliniecisks stāsts par dabas brīnumu – fosilajiem sveķiem jeb dzintaru. Ekspozīcijā modernā un interaktīvā veidā apmeklētāji iepazīs unikālā minerāla veidošanās procesu, kas katram dzintara veidam ir atšķirīgs. Baltijas dzintaram tas aizsācies 40 000 000 gadus senā pagātnē.

Līdzās mums pazīstamajam dzelteno toņu dzintaram, ko iegūst Kaļiņingradas atradnēs un jūras straumes izskalo Baltijas jūras piekrastē, ir apskatāmi arī Dominikānas zaļie un zilie dzintari, Japānas Kuji dzintars un citi eksotisku zemju dzintara paraugi.

Kopš akmens laikmeta mūsdienu Latvijas teritoriju apdzīvojušie cilvēki izmantojuši dzintaru tirdzniecībā, rotu un citu priekšmetu darināšanā. Izstādē aplūkojamas rotas, kas veidotas pēc arheoloģisko materiālu parauga, kā arī etnogrāfiskie materiāli un mūsdienās radītie dzintara priekšmeti.

Muzejs īpaši lepojas ar iespēju demonstrēt atklājumu, kas jau piesaistījis daudzu pasaules zinātnieku un ražotāju interesi, – Rīgas Tehniskās universitātes ķīmiķes Ingas Ļašenko radīto dzintara diegu.  Latvijas mākslinieču  Ivetas Vecenānes, Ievas Krūmiņas, Elīnas Veilandes – Apines un Barbaras Ābeles radītie gobelēni, kuros ieausts dzintara pavediens, rotā Dabas muzeja pirmā stāva vestibilu, aicinot katru apmeklēju iepazīt dzintaru jaunajā ekspozīcijā.

Pateicoties SIA „Stenders” atbalstam, ekspozīcijā aplūkojami arī kosmētikas līdzekļi, kas tiek ražoti Latvijā un kuros izmantots dzintars.

Ekspozīcija no 2014. gada 17. janvāra aplūkojama muzeja darba laikā ar muzeja ieejas biļetēm:

pieaugušajiem – 2,13 € (1,50 Ls)

studentiem*, pensionāriem* – 1,14 € (0,80 Ls)

skolēniem (7 – 18 g.v.) – 0,71 € (0,50 Ls)

*Uzrādot apliecību

Muzeja pastāvīgo ekspozīciju darba laiks:

P. – slēgts

O. – slēgts

T. – 10.00 – 17.00

C. – 10.00 – 19:00

P. – 10.00 – 17.00

S., Sv. – 11.00 – 17:00

Atgādinām, ka muzeja pastāvīgās ekspozīcijas bez maksas ir iespējams apmeklēt muzeja darba dienās pēdējā pusstundā pirms muzeja slēgšanas un ceturtdienās no 17:00 - 19:00!

Foto - LDM arhīvs

Ekspozīcija tapusi sadarbībā ar nodibinājumu Rīga 2014, Latvijas vides aizsardzības fondu, Rīgas Tehnisko universitāti, SIA "JLU Technologies", SIA „Stenders” un EU - Japan fest Japan Committee. Izstādes māksliniecisko noformējumu veidojis dizaina birojs SIA "Pieci Ezeri".

Video:
See video