Jūs atrodatiesLīdz 11. martam apskatāma izstāde par purva dziednieciskajām īpašībām

Līdz 11. martam apskatāma izstāde par purva dziednieciskajām īpašībām


Versija drukāšanaiVersija drukāšanaiSend to friendSend to friend
Notikuma datums: 
T, 08/02/2012 - 10:00 - Sv, 11/03/2012 - 17:00
ldm_purva_dziednieciskas_ipasibas.jpg

No 8. februāra līdz 11. martam Latvijas Dabas muzejā būs apskatāma interaktīva izstāde „Dabas dziednīca – purvs”. Izstādē piedāvāsim iepazīt purvu no neierasta rakursa – kā purvs un tā resursi kalpo cilvēku veselības uzlabošanai un atpūtai. Izstādi veidojusi Dabas aizsardzības pārvalde.

Izstādē varēs uzzināt par purvos atrodamajiem ārstniecības augiem, kūdras dūņām un sērūdens izmantošanu dziedniecībā. Apmeklētāji varēs aktīvi iesaistīties paši – noskaidrot, kā droši pārvietoties purvā, aptaustīt un apskatīt kūdru, mikroskopā izpētīt mūžzaļo sfagnu un arī izspēlēt spēli „Purva dzīvnieki”. Būs arī īpaši skolēniem sagatavota programma „Brīnumainie purvi”, kurā piedāvāsim izzināt, kā purvs veidojas, kā tas regulē mitruma līmeni, kādi augi un dzīvnieki ir sastopami purvā un kā tie iemācījušies sadzīvot ar mitro klimatu.

Lai gan Latvijā ir ne mazums purvu, kā arī purvos atrodamajiem resursiem piemīt ārstnieciskas īpašības, līdz šim purvam kā dabas dziednīcai nav veltīta liela sabiedrības uzmanība. Purva gaisam piemīt antibakteriālas īpašības, kas rodas no augu izdalītajām vielām – fitoncīdiem, tajā nav putekļu un dūmgāzu. Lai gan purva dabas daudzveidība ir salīdzinoši neliela, daudzi šī mitrāja augi, piemēram, lācenes, dzērvenes un vistenes, ir ārstnieciski. Savukārt vaivariņus izmanto kožu atbaidīšanai. Plašu popularitāti ir ieguvuši Ķemeru nacionālā parka purvi, zem kuriem veidojas dziednieciskie sērūdeņi. Gan paši ūdeņi, gan ar tiem bagātinātās kūdras dūņas tradicionāli tiek izmantotas ārstniecībā – iekaisumu, asinsvadu, mugurkaula un locītavu slimību un traumu gadījumos.

Izstāde tapusi projekta „Atpakaļ pie dabas” ietvaros, kas tika uzsākts 2009. gada martā Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā. Projekta ietvaros tiek īstenotas dažādas aktivitātes ar mērķi veicināt sabiedrības zināšanas un izpratni par mitrājiem.

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta