Jūs atrodatiesAtklāta jauna pastāvīgā ekspozīcija „Botānika un mikoloģija"

Atklāta jauna pastāvīgā ekspozīcija „Botānika un mikoloģija"

Foto - LDM arhīvs

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Dabas muzejā atklāta jauna pastāvīgā ekspozīcija „Botānika un mikoloģija”, kas veidota ar mērķi piedāvāt sabiedrībai iespēju izzināt Latvijas savvaļas augus, sēnes un raksturīgus biotopus. Ekspozīcija būs interesanta un pieejama dažādām sabiedrības grupām – ģimenēm ar bērniem, skolēniem, dabas mīļotājiem, pilsētas viesiem, un, protams, jaunā ekspozīcija būs jauks pārsteigums muzeja regulārajiem apmeklētājiem.

Latvijas simtgades priekšvakarā Dabas muzejā atklāta jauna ekspozīcija „Botānika un mikoloģija”, kas interaktīvā un estētiski pievilcīgā veidā apmeklētājiem atklāj Latvijas augus un sēnes, kā arī raksturīgākos biotopus – mežu, pļavu un purvu. Ekspozīcijas telpā jūtams dabiskums, dominē zaļie toņi un vispirms uzmanību piesaista īsti un pamatīgi Latvijā biežāk sastopamo sugu koki. Priedes, egles, ozola, liepas, apses, bērza un melnalkšņa stumbri, pateicoties AS „Latvijas Valsts meži” atbalstam, uz muzeju atceļojuši no Ziemeļlatvijas, un ar tajos atrodamo informāciju darbojas kā savas sugas vēstneši.

Tāpat kā mežā vietām iemirdzas gaišākas laucītes, ekspozīciju vitrīnās atsedzas divu Latvijai ļoti raksturīgu ainavu – purva un pļavas – diorāmas, bet līdzās biotopu ainavām košās krāsās iemirdzas sēņu mulāžas un, protams, augu herbāriji. Ekspozīcijai izvēlēti augi, kas parāda Latvijas floras daudzveidību – pārstāvji no dažādām dzimtām, atšķirīgiem biotopiem, aizsargājamie, ārstniecības, indīgie un invazīvie augi. Augu tēmu paspilgtina modelis un video, kurā redzama dzeltenās dzegužkurpītes attīstība un apputeksnēšana.

Rūpīgiem dabas pētniekiem ekspozīcijā ir iespēja iedziļināties augu un sēņu sugu aprakstos, vingrināties sugu atpazīšanā un pētīt objektus tuvplānā caur palielināmo stiklu. Skolēniem turpmāk ekskursijas un nodarbības notiks pievilcīgā un mūsdienu vajadzībām atbilstoši aprīkotā telpā, un jebkuram interesentam pieejamas gan interaktīvas spēles datorekrānos, gan zināšanu pārbaudes spēles dažāda vecuma grupām.

Ekspozīcijas veidotāji cer, ka, izprotot un atpazīstot mūsu dabas vērtības, sabiedrībā veidosies lepnums par tām un pozitīva attieksme pret vides saudzēšanu.

Projekta „Botānikas ekspozīcijas izveidošana Latvijas Dabas muzejā” īstenošana uzsākta 2015. gadā. Apmeklētājiem jaunā ekspozīcija atvērta no 2017. gada 22. novembra.

Ekspozīcija būs pieejama ilglaicīgi, un tā apskatāma muzeja darba laikā. Vairāk informācijas šeit

Ekspozīcija tapusi ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Paldies par sadarbību AS „Latvijas Valsts meži”.

Pievienotais fails:

»