Jūs atrodatiesAtklātā lekcija “No suvenīriem līdz bruņotiem konfliktiem jeb īsumā par apdraudēto savvaļas sugu nelegālo tirdzniecību” visiem interesentiem

Notikuma datums:
P, 19/05/2017 - 11:00 - 14:00
CITES logo

Dabas aizsardzības pārvalde (turpm. DAP) 19.maijā plkst.11.00 aicina ikvienu interesentu uz atklāto lekciju “No suvenīriem līdz bruņotiem konfliktiem jeb īsumā par apdraudēto savvaļas sugu nelegālo tirdzniecību” Latvijas Dabas muzejā.

Lekcijas laikā DAP pārstāvji stāstīs par CITES konvenciju, kas starptautiskā līmenī regulē tirdzniecību ar vairāk nekā 35 000 savvaļas augu un dzīvnieku sugām, kā arī no tiem gatavotiem izstrādājumiem. Būs iespēja izzināt nelegālās savvaļas sugu tirdzniecības saistību ar globālajiem organizētās noziedzības tīkliem.

Tuvojoties aktīvajai tūrisma sezonai, īpašs akcents šajā lekcijā būs likts uz dažādu šķietami nevainīgu suvenīru, piemēram, koraļļu krellīšu, alkoholiska dzēriena ar kobru pudelē, savvaļas orhideju, iegādi citās valstīs.  Kopīgi meklēsim atbildes uz jautājumu, kādus suvenīrus nevajadzētu iegādāties eksotiskajās valstīs.

Šī ir viena no valsts pārvaldes sociāli informatīvās kampaņas jeb pretkrāpšanas kustības   #atkrāpies! – aktivitātēm.

Lekcija norisināsies zooloģijas ekspozīcijā, 3. stāvā.

Ieeja bez maksas.